Lapse kaka 27.09.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1 aastase lapse kakas on suured seedimata tükid - värske kurk, keeduporgand, õun, banaan jne, kas see on normaalne? Suus 7 hammast.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Seitsme hambaga, mis on suure tõenäosusega esimesed lõikehambad, ei saa toitu veel hästi peeneks närida, seepärast võiksite lapsele anda peenestatud, st väikeste tükkidena aga mitte enam püreestatud toitu. Kui suured kõvad (kurk, porgand) toidutükid jäävad närimata, siis ega kõht hammaste tööd ei tee ja toit tulebki kakas tükkidena välja.
Korralikult saab laps hakata toitu katki närima, kui tal on lõikunud esimesed purihambad.

Lugupidamisega,
Tiia Voor