Kakas veri 03.09.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olime lapsega haiglas palaviku tõttu ning haigla viimasel päeval tekkis lapse kakasse verekiud, arstid tegid kakaproove aga midagi täpset teada ei saadudki.Haiglas oldud ajal tehti ka igasuguseid vereproove mis olid kõik negatiivsed. Ka kirurg katsus ja vaatas teda kuid midagi ei diagnoositud. Nüüd 2 nädalat hiljem on ikka kakas natuke verd, mitte igas kakas aga päevas paaris mähkmes ikka on. Alguses olid siuksed heledad tükid täna avastasime juba tumedamat nagu ka pildil on. Perearst arvas ,et ehk võivad hemorroidid olla. Kakas sellist nagu voolavat verd pole on rohkem nagu tükid ja pole tihedalt. Vahepeal nagu väga ei olnudki. Laps saab rpad-tuttelit. Kelle juurde ma peaksin pöörduma,et täpselt teada saada mis on viga.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Verise kaka korral tuleks pöörduda laste gastroenteroloogi konsultatsioonile. Need eriarstid võtavad vastu Tallinna Lastehaiglas ja Tartus lastekliinikus. Kui vereeritus suureneb, siis võiksite pöörduda erakorralisse vastuvõttu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor