Mähkme piirkond 17.05.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minul suur mure 11k piigaga.nimelt varsti juba 2kuud on meil mässu piirkond kole,algul kui probleem hakkas oli ikka päris hull punetus.laps nuttis täitsa pestes ja ka niisama kuna tegi ikka haiget.nüüd pea 2kuud juba see.nüüd on meil punetavad punnid nagu.mähkmed on meil samad vahetand ei ole et sellest oleks löönud.kasutanud oleme sudocreemi,bepanheni,linola loodusliku kreemi.perearst kirjutas sibicorti ja fucidini kreemi.peseme õrna lilla veega.päeval oleme enamasti palja pepuga.mässu vaid öösel ja kui õues käime.nüüd nädal tagasi avastasin et see punnilisus levib tussult ka pepule.minu kui ema mõistus lissalt otsas.ja näha et lapsel tussu ka sügeleb.mis see olla võib.nahaarstile ei saa kuna seal kuid järjekord.lododan et saan teie käestki mingit nõu või abi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mähkmepiirkonna lööve on sage probleem. Esimese asjana prooviksin teise firma mähkmeid ja mähkmeid tuleb vahetada sageli. Mähkmepiirkonna lööbele sobivad tavaliselt hästi tsinki sisaldavad kreemid, pastad. Üks uus toode mähkmeärrituse raviks on Linola nahakaitsepalsam.
Kuna lööve on olnud juba pikka aega, siis võib olla lisandunud seennakkus. Selle raviks võiks sobida apteegis retseptita müüdav klotrimasool kreem, mida määrida 2-3 korda päevas lööbega nahale.

Lugupidamisega,
Tiia Voor