hemoglobiini vaegus 09.03.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

0,8 kuusel lapsel avastati hemoglobiini puudus-mis see tähendab ja mida see puudus mõjutab??miks ei tohi enne ja pärast rohu võtmist 2h piima tooted süüa??

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hemoglobiin on aine, mis transpordib organismis hapnikku. Hemoglobiini puudus näitab, et lapsel on aneemia ehk kehvveresus. Lastel on kõige sagedamini aneemia põhjuseks rauapuudus. Rauda on vaja ajukoes ja ka immuunsüsteemis. Lastel võib rauavaegus mõjutada koguni arengut ja soodustada infektsioonidesse haigestumist. Rauda saab aga laps eelkõige punasest lihast. Kaasaegsete toitumissoovituste järgi vajavad kõik imikud olenemata sellest, kas nad saavad rinnapiima või piimasegu, hiljemalt kuuekuuseks saamisel lisatoitu ning kohe varsti peaks lisanduma tailiha.
Ferrum-Lek on rauapreparaat ja kuna piim takistab raua imendusmist sooletraktist vereringesse, siis ei tohigi enne ja pärast ravimi võtmist ca 2 tundi piimatooteid süüa.
Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

hemoglobiini normväärtused

Laps on sündinud 31.rasedusnädalal,diagnoositud NEK.Nüüd on laps peaaegu 5 kuune (korrigeeritud vanus 3 kuud).Hemoglobiini näit oli 15.detsember 104,29.detsember 99. Sai TOTHEMAT.16.jaanuar 115.Tothemat ...

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Selline hemoglobiini näit on väga hea.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi