Hemangioom 16.04.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mure on selline, et mõni aeg tagasi tekkis lapsel kaela peale selline veripunane sünnimärgi taoline punn. Alguses oli küll pisem, aga ajaga on nüüd vähekene kasvanud. Panin nahaarstile aja ja nüüd siis teisipäeval käisime näitamas, arst ütles, et tegu on hemangioomiga ja seletas siis, et sellele on raviks hormoonravi ning lisaks veel külmutamine. Kirjutas lapsele kreemi välja, mille nimeks on fucidin H ja käskis seda, siis 3 korda päevas peale määrida ja järgmine nädal tagasi minna, et siis tegeleks selle külmutamisega. Lugesin rohu infolehelt, et kreemi ei tohi kindlasti kasutada üle 2 nädala, aga helistasin arstile eile ja küsisin, et kui kaua ma seda peale määrmima pean, sest visiidi aeg ta seda ei maininud ja vastuseks sain, et nii kaua kui sellest abi on ja mainisin, et info lehel oli kirjas, et ei tohi kauem kui 2 nädalat, selle peale öeldi, et selle punni puhul võib ja kauem. Ise aga lugesin selle hemangioomi kohta internetist, et seda ei pea ravima, et mingi aeg peaks see hakkama ise taandarenema. Olengi nüüd mures, et mis edasi teha, kas on õige seda asja torkima hakata ja kas see hormoonravi ongi üldse nii väiksele lapsele hea? Palun abi, mida edasi teha ja kas jätkan seda ravi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hemangioomid ilmnevad tavaliselt pärast sündi esimestel elukuudel ja esialgu nad suurenevad ning hiljem hakkavad iseeneslikult vähenema. Kuna hemangioomid sageli on isetaanduvad, siis neid ei pea ravima. Külmutuma või mõnda muud ravi peab tegema siis, kui hemangioom asub kohas, kus seda tõenäoliselt traumeeritakse. Hormoonkreemi koos antibakteriaalse vahendiga, mida teie lapsele määrati, kasutatkse juhul, kui hemangioom on põletikuline.
Kuna Teie lapsel on hemangioom sellises kohas, kus kraed, salliservad, mütsipaelad võivad hemangioomi ärritada, siis ilmselt oleks mõistlik seda ravida.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

hemangioom

Lp. dr. Ain Kaare
Lapsel oli sündides hemangioom kehal. Kasvades suurenes ja kahekuuselt tekkis selle ümber põletik ning tursed. Kuidas seda ravida? Kas kahekuusele tehakse operatsioon või on võimalik ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Pöörduge palun lastekirurgi vastuvõtule. Lastekirurgid toimetavad suurenevate hemangioomide ravi, ka laserravi.
Parimate soovidega Heli Grünberg

Loe edasi

Hemangioomi eemaldamine

Palun infot hemangioomi eemaldamise kohta.

Poeg on hetkel 8 kuune, hemangioom asub laubal ning selle läbimõõt on umbes 6 mm, lisaks veel paar väiksemat täppi. Elame Tallinnas.

Erinevate ...

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Hemangioomide raviks on tõesti erinevaid meetode. Teie lapsele sobiva variandi üle saab otsustada üksnes last nähes. Tallinnas tegeleb laste hemangioomidega dr. Indrek ...

Loe edasi

hemangioom

Minu 1,5 aastasel pojal tekkis vasakule käsivarrele hemangioom. Umbes kahe kuuga muutus pisike punane sünnimärki meenutav täpike väikese hernetera suuruseks munakeseks, mis ka korduvalt katki läks.

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Hemangioom on healoomuline veresoonte kasvaja, mille tekkepõhjus ei ole täpselt teada. Võimalik, et pärilikkus mingit rolli mängib, kuid see ei ole ka kindlalt selgeks ...

Loe edasi

hemangioom

Kuidas hemangioome eemaldatakse?

Vastas dr Maret Eller

Hemangioomide raviks on mitmeid võimalusi: laserravi, krüoteraapia, operatiivne ravi. Ravimeetodi valik sõltub hemangioomi lokalisatsioonist,suurusest ja vormist,ka lapse vanusest.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi