Nahalööve 22.03.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meil ilmneb jalgade peale nahalööve, mis tavaliselt ägeneb pärast vanniskäiku. Kasutame Sebamed-i pesuvahendit ja beebiõli. Lööve teket võib ka seostada piimatoodetega. Kas tegemist võib olla piimatalumatusega või mingit sorti toiduallergiaga? Lööve esineb alati jalgadel ja aeg-ajalt kõhul, nabast all pool.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Löövet nägemata on raske otsustada, millise lööbega tegemist on.
Piimaallergiat kahtlustaks ainult siism kui lööve ägeneks pärast ükskõik millise piimatoote (imikute piimasegu, piim, hapukoor, jogurt, kohupiim, juust jne) söömist. Kui laps mõnda piimatoodet talub, siis on piimaallergia vähetõenäoline.
Kas võiks olla tegu mingi muu toiduallergiaga, saaks otsustada näiteks nahatestide alusel.
Kareda ja kuiva naha korral, olenemata selle põhjusest (allergia, tundlik nahk), on kõige olulisem nahahooldus õigete vahenditega ja naha igapäevane kreemitamine pehmendavate kreemidega.

Lugupidamisega,
Tiia Voor