3aastasel pidevalt palavik 25.01.14 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on järgmine, 3aastasel lapsel on pidevalt 1päevased palavikud ca 38 kraadi. Palavik kestab enamasti 1 päev ja teisel päeval on kadunud, muid sümptomeid sellega enamasti ei kaasne (ei nohu ega köha). Ainult siis, kui on mõnest varasemast viirusest paranemas, võib juhtuda, et näiteks nohu muutub veidi vesisemaks või köha ägeneb. Hetkel on ta põdenud ühte nohu ca. 3,5 nädalat ja kahel viimasel laupäeval on taas olnud 1 päevased palavikud, kuigi peaks juba terveks saama hakkama (haiguse alguses palavikku ei olnud ja laps pole ka väljas käinud). Selliseid perioode on ka varem ette tulnud ja eelmisel korral saime Amoxicillin-ist abi, kuid see abi kestis väga lühikest aega (alla 1 kuu). Mida teha? Laps on ka muudele viirustele väga vastuvõtlik.

Ette tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kirjutage kõik palavikutõusud üles, tehke nö päevik, kus kirjas: kui kõrge on palavik ja kui pikalt see kestab, kust on kraaditud (kaenla alt, pepust vm) ja kas kaasneb köha, nohu või mõni muu haigusnäht.
Kui selline päevik on olemas, saab juba täpsemalt vaadata palavike iseloomu.
Ka võiks selliste ebaselgete palavike puhul teha pissiproovi.
Kindlasti pidage nõu perearstiga, sest temal on kõige parem ja täpsem ülevaade lapse haigustest ja tervisest.

Lugupidamisega,
Tiia Voor