8-aastane kardab vereproovi andmist ja hambaarsti 01.10.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere jälle, olen teile juba eelnevalt kurtnud oma mure lapsega kes ei söö. Nüüd täna käies perearsti juures, et verd anda, tuli taas päevavalgele see probleem mis olnud meil samuti, et laps keeldub kategooriliselt verd andmast, et ta kardab ja et ta ei lase seda nagunii teha jne... Sama probleem on ka hambaarstiga. Ta nutab ja on täielikult paanikas, siis lähen ma ise samuti närviliseks ja ei saa arugi, kui olen lapse juba korralikult n.õ läbi sõimanud. Pärast nuta võis silmad peast, et miks ma seda tegin. Ma ei oska enam midagi ette võtta, äkki oskate soovitada, et kelle poole peaksin pöörduma, ise oleme Lõuna-Eestist... ette tänades, murelik ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Hirmude korral oleks mõistlik konsulteerida psühholoogiga. Tartus lastekliinikus töötavate psühholoogide juurde vajate saatekirja. Lapse vanuse järgi arvates peaks Teie tütar käima koolis, siis esmalt võite pöörduda koolipsühholoogi poole. Vajadusel oskab juba tema teid edasi suunata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor