Rindkerel punased täpid 03.09.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Üleeile ilmus lapse seljale 3 pisikest punni, mis sügelesid. Sügas ja siis läks üle. Õhtul, kui läksime pesema, ei olnud punne juurde tulnud. Hommikul, kui laps ärkas, sügeles rindkere ja oli üleni punne täis. Nüüd siis teine päev sügelevad. Sügelus jääb järgi, kui annan Zyrtecit, aga peale selle, kui toime kaob, hakkavad jälle sügelema. Kas see võib olla allergia või mõned arvasid, et tuulerõuged. Laps ei ole veel põdenud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma löövet nägemata on väga raske diagnoosi panna. Tuulerõugete korral on alati lööve ka peapiirkonnas ja punnidele tekivad vesivillid.

Lugupidamisega,
Tiia Voor