Nahaalused mügarikud 15.08.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

1,2 aastasel lapsel on mõlemal pool kaela, külgedel nahaalused mügarikud, need ei tee valu ega midagi. Algusel oli nagu ühel pool ainult, aga nüüd on teisele poole ja sama koha peale tulnud teine. Katsudes meenutab kõva ringjat tükki.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Tõenäoliselt on need mügarikud lümfisõlmed. Lastel areneb immuunsus ehk keha kaitsesüsteem. Seepärast on täiesti normaalne kui kaelal, kaenlaalusi ja kubemes on tuntavad (vahel ka nähtavad) kuni 1 cm lümfisõlmed, mis on üks immuunsüsteemi osa. Lümfisõlmede suurus on muutuv, näiteks haiguste ajal võivad sõlmed suurened
Laske perearstil üle vaadata, kas need mügarikud on lümfisõlmed.

Lugupidamisega,
Tiia Voor