Lööve, bakternakkus 16.04.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mu lapsele tekkis aprilli alguses lööve, mis aina laieneb ja on levinud nüüdseks juba üle kogu keha. Tal tekksi köha. Palavik oli kuni 39,1.

15.04. sain õnneks allergoloogile ja tema ütles, et lapse veres on bakter ja sellest on tingitud see lööve ja seda on vaja kiiresti ravima hakata. Streptokokk oli see bakter vist.
Igastahes sain raviskeemi, mille alusel hakkasin last ravima. Lapse randmel on juba veresoonte kahjustused, käe värvus kohati lillakas.

Praegu saab PREDNISOLON-RICHTER ja AMOXICILLIN-RATHIOPARM.
Esimest ravimit määrati juba 12.04 Tallinna Lastehaigla EMO-s.
Ravi siiani pole tulemust andnud, lööve jätkuvalt levib ja on tekkinud uued punetavad kolded. Laps kurtis valu jalas.

Mul soovitati minna uuesti EMO-sse kui ravi tulemust ei anna. Aga ma juba käisin seal ja sealt antud ravi samuti ei aidanud.

Ma ei tea enam mida teha. Millised on tagajärjed? Ma tunnen, et laps vajab kiiret ravi, sest näen kuidas lööve edasi levib.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei saa ma Teid kirja teel aidata, kuna pole lapse löövet näinud. Amoxicillin aitab bakternakkuse vastu ja prednisolon allergia korral. Peaksite ikkagi uuesti minema arsti vastuvõtule, sest löövet nägemata, ei ole võimalik ravi üle otsustada.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lööve lapse rindkerel

Lapsel tekkis nädala algul väike lööve seljal nüüdseks on see juba edasi levinud. Palaviku või mõnda muud sümptomite ei ole. Kas tegemist võib olla allergilise reaktsiooni või viirusliku löövega?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kahjuks ei saa Teile vastata, sest pole küsimusele lisatud pilti ja ilma löövet nägemata, ei saa ma mingit otsust teha.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Loe edasi

Lööve

Tere!
Meil selline mure et 11 kuusel tekkis üleöö tervele kehale lööve( keha, jalad, käed, peopesad jne). Lööve mis kehal asub last otseselt ei hàiri ega ei sügele.
Kõige hullem seis on lapse ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Pildi alusel on väga raske ütelda diagnoosi, kuna kirjutate, et lööve on üle keha, kuid pilt on ainult ühest keha piirkonnast. Võimalik, et lööbe põhjuseks on mingi viirushaigus (sel ...

Loe edasi

Lööve rindkerel ja seljal

Probleem selles, et lapse rindkerele on ilmnenud lööve. Kas on see kuidagi toidust või siis mõni nakkushaigus? Lapsele on tehtud väiksena allergiatest nii-öelda käele, aga siis ei täheldatud allergiat, ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist nakkushaigusest tingitud nahalööbega, kuna lööbimisele eelnes palavik ja pildil olev lööve meenutab eelkõige viirusest põhjustatud löövet.
Allergililine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi