Paha hais suus 23.01.13 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Minu 1,4 aastasel lapsel tuleb suust paha haisu, laps saab veel piimasegu (tuttelit), kuna piima eriti ei taha, sööb ka öösiti veel korra. Keel on ka valge. Kas see on soor? Ja miks haiseb, väiksena oli nagu teistsugune valge ollus suus ja ei haisenud ka? Kas peaks lõpetama öise söötmise ja ka lutitamise?
Tänades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma keelel olevat kattu nägemata, ei oska ütelda, kas tegemist on sooriga. Seepärast ei saa anda ravisoovitusi.
Üle aastast last ei ole kindlasti vaja öösiti toita. Kui toidate last ka öösel, siis võib tal päevasel ajal olla söögiisu kehvem ja öösel toitmine mõjub kindlasti ka hammastele halvasti, tekivad hambaaugud.

Lugupidamisega,
Tiia Voor