Jäin imetades magama 16.05.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Mure on siis selline, et jäin last imetades magama. Käsi jäi lapse nina peale, suu jäi avatuks. Kui ärkasin, võtsin käe kohe kiiresti ära. Laps ise ei teinud asjast nagu väljagi, hingas normaalselt, naeratas ja siputas. Käitumises ka mingeid muutusi pole märgata. Kas on võimalik, et 6-päevane beebi hingab läbi suu? Kas on võimalik, et laps sai ajukahjustuse? Kuidas saaks seda kontrollida? Lamades enam last imetada ei julge ja enda kõrvale magama võtta ka mitte.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapse käitumine ja enesetunne olid nagu tavalised, pole muretsemiseks põhjust. Küllap sai ikka laps hingata ja tal ei tekkinud hapnikupuudust, muidu poleks ta ju naeratnud. Arvajn, et Te ei pea muretsema.

Lugupidamisega,
Tiia Voor