Adenoidid - kas vajalik op.ravi? 02.12.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Tütrele pandi diagnoos-adenoidid. Arst ütles,et peab lõikama. Kas tõesti peab opi tegema või saab seda kuidagi ravida ka? Praegu olime 10 päeva antibiootikumide peal. Lapsel oli bronhiit.

Aitäh.

Lugupidamisega,

O.P.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Adenoidide eemaldamise operatsiooni vajalikkuse otsuse teeb kõrva-nina-kurguarst.
Kui nina kaudu hingamine on takistatud, siis kaob ära nina oluline funktsioon: õhu puhastamine, niisutamine ja soojendamine. Kui laps hingab läbi suu, siis sissehingatav õhk on jahe ja puhastamata. Ninahingamise takistuse tõttu tekib norskamine ja ninakinnisus. Sageli võivad korduda nohu ja põskkoopapõletikud, kõrvapõletikud. Allergilistel lastel on sagedamini adenoidide suurenemist.
Suurenenud adenoide saab eemaldada vaid operatsiooniga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor