Aastane laps ei soovi öisest ja uinumise tissist loobuda 13.09.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Laps on aasta ja 2 kuud vana. Päeval sööb vanematega sama toitu. Söögiisu on hea. Laps ise on väga aktiivne. Mure selles, et laps uinub tissi otsas ja öösel sööb ka tissi. Öösel sööb ca 2 kuni 5 korda. Öösiti on tal lausa söögiisu, mitte et ta tissi otsas mõnuleks, vaid sööb väga usinalt. Proovisin korra uinumise tissist võrutada, pannes nibule sinepit. Aitas. Proovisin öist võõrutamist ka, aga laps nuttis poolteist tundi ja siis andsin alla. Tiss suhu ja laps uinus üsna pea. Uinumise tissist õnnestus eemal olla ca nädal. Nüüd on uinumise tiss ka tagasi. Olen proovinud öösel anda vett/mehu pudelist juua, ei soovi, ainult tiss aitab.
Mida peaksin tegema, et öisest ja uinumis söömisest lahti saaks?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui soovite rinnapiimaga toitmise lõpetada, siis peate olema lihtsalt järjekindel. Tean küll, et lapse nuttu taluda on raske, aga muud lahendust lihtsalt ei ole, kui keelduda talle rinda andmast. Kui tahate rinda asendada lutipudeliga, siis sinna sisse sobib ainult VESI ilma igasuguse magusata! Mehu, mahl, magus tee ja piim ei sobi öisesse lutipudelisse, sest magus rikub lapse hambad.
Üks lahendus on, et keegi teine (isa, vanavanemad jne) hoiab last mõned ööpäevad ja Teie nö kaote lapse vaateväljast ja lapsel lihtsalt ei ole rinda kusagilt võtta.

Jõudu ja jaksu soovides,
Tiia Voor