Tüdruku punane piss 18.05.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Aastasel tüdrukul on tekkinud pissile punased kõrgemad täpid, mis tekkisid peale kakamist mähkmesse ja see jäi kauemaks peale. Pepu saime korda, aga pissiga ei saa me kuidagi hakkama. Oleme kasutanud Bepanthen-kreemi. Need täpid pole mitte pissi vahel vaid külgedel. Kuna meil pole enne sellist asja olnud, siis ei teagi, kas see võib olla sellest, et kakane mähe jäi kauemaks peale või on see midagi muud ja mida kasutada sellisel puhul teha? Ette tänades!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui sellised täpid kestavad alla kahe nädala, siis tõenäoliselt on tegemist ärritusnähtudega, näiteks kakasest mähkmest. Sel juhul võiks olla abi tsinki sisaldavatest kreemidest, pastadest. Ka peaks tihedalt vahetama mähkmeid ja tegema õhuvanne.
Kui aga täpid püsivad pikemat aega, siis peaks välistama seennakkuse või allergia.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Kaltsium

Tere!
Annan 6aastasele lapsele kaltsiumi tablette D3 vitamiiniga (Yomi karukesed, 1 päevas), sest ta väga vähe sööb piimatooteid. Olen andnud ca 2 kuud. Viimastel päevadel on aluspükstel valged plekid, ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ei usus, et need valed plekid on Yomi karukestes sisalduvast kaltsiumist, kuna üks karuke sisaldab 38% päevasest vajalikust kaltsiumi kogusest.
Otsige mingisugust muud põhjust ...

Loe edasi

lapse pissimine

tere ma tahaks teada kas see on normaalne et laps ( 3 aastane poiss ) kui hakkab pissile siis alguses tuleb peaaegu valget värvi piss? ta ei kurda ise midagi ja on väga aktiivne ja lõpus laps.
äitäh ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ilma uriinanalüüsi tegemata või "valget" pissi nägemata ei saa midagi otsustada. Palun pöörduge perearsti poole.

Parimat,
Tiia Voor

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi