Monotsüütide arv ja pikaajaline haigus 06.05.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mures lapse kõrge monotsüütide arvu pärast! Et paremini mõistaksite kirjutan natuke taustainfot.
Igasuguste külmetushaigustega oleme vahelduva eduga kimpus juba 2010 detsembrist saadik, kuid ei midagi hullu-peamiselt nohu, köha, palavik.
Märtsi lõppus saime rotaviiruse ja olime 30.03-1.04 haiglas. Seejärel koju ja jäime taas köhasse, mis pole siiani ära kadunud. Algul oli ka palvik kuni 39,4. Palaviku alandajatega kadus mõne päeva pärast ära. Paar päeva hiljem tekkis nohu ja perearst diagnoosis 19.04 ka kõrvapõletiku. Samal päeval saime ka esimese puugisüsti. Kuid kuna antibiootikum tegi tugevalt kõhu lahti ja probiootikud ei aidanud, siis 3 päeva pärast lõpetasime antibiootikumi võtmise. Vereproov näitas taas monotsüütide tõusu, minu arust oli siis 17,6 %.
28.04 tegime ka rindkere röntgeni, kuna köha ikka tugev ja ragisev. Ei näidanud kopsus midagi. Kõrvad olid ilusad.
2.mail taas arstile ja ikka ragisevas köhas ja nina jookseb pidevalt kollast tatti. Kõrv natuke roosa. Läksime laborisse vereproovi andma, mille tulemused panen ka Teile.
Eile ja täna (6.mai) mõõtsin lapse temperatuuri mis oli 37,1-37,7.
Kuna arst ei osanud seletada monotsüütide pidevat tõusu, siis mure ikka kasvab. Oleme andnud iga kord, ehk paari kuu jooksul juba 4 korda verd ja iga kord monotsüütide näit paigast ära.
Võib-olla ma mõtlen üle ja kõik ongi korras, kuid igaks juhuks küsin ka Teilt!
Mainin veelkord, et lapse vanus 1,2 aastat ja muidu väga tore ja aktiivne neiu. Kaal 10,8kg ja pikkus 87cm. Muidu kasvanud ja arenenud väga tublisti! Ja kogu haiguse perioodi oleme olnud toas, ehk ei saa olla nagu pidev külmetus, kui vaja õue minna, panen ilusti vastavalt ilmale riidesse ja mütsi pähe.

Ilusat päikselist päeva jätku soovides,
murelik emme!

Analüüsid teostatud: 02.05.2011
Hemoglobiin 118 g/L
Hematokrit 34.2 %
Leukotsüüdid 7.1 x 10 9/L
Erütrotsüüdid 4.76 x10 12/L
MCV 71.8 fL
MCH 24.8 pg
MCHC 345 g/L
RDW 15.2 %
Trombotsüüdid 199 x 10 9/L
Trombokrit 0.25 %
MPV 12.3 %
PDW 16.5 %
Neutrofiilide % 18.7 %
Eosinofiilide % 2.1 %
Basofiilide % 0.8 %
Monotsüütide % 18.3 %
Lümfotsüütide % 60.1 %
Neutrofiilide abs arv 1.3 x 10 9/L
Eosinofiilide abs arv 0.2 x 10 9/L
Basofiilide abs arv 0.1 x 10 9/L
Monotsüütide abs arv 1.3 x 10 9/L
Lümfotsüütide abs arv 4.2 x 10 9/L
CRP <4 mg/L 10
Chl. pneumoniae IgM 0.04
M pneumoniae IgM 0.23

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Monotsüütide arv võib olla kõrgem põletike korral. 1a2k lapse monotsüütide arvu norm on 0.2 .. 1,4 x10 9/L. Kui lapsel on korduvad haigestumised, siis haiguste ajal ongi monotsüütide arv kõrgem. Peaks tegema kontrollanalüüsi, kui laps on olnud terve vähemalt kaks nädalat.
Väikelapsed võivad ühe aasta jooksul põdeda 7-9 ägedat haigust. Tavaliselt on need viiruste poolt põhjustatud ja spetsiifilist ravi ei vaja. Kõrvapõletiku puhul peab aga antibiootikumi kasutama. Lapse kasvades immuunsus ehk vastupanu haigustele suureneb ja lapsed enam nii tihti ei põe. Kui aga lapsel on köha kestnud ilma pausideta mitu kuud järjest, siis soovitan lasteallergoloogi konsultatsiooni.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Vereproovi vastused

Tere,
Kuna laps on viimasel ajal väsinud olnud lasime teha tasulise vereproovi. Vereproovis ei ole kõik normi piires. Lisasin skännitud vereproovi vastuse. Palun kirjutage kas on põhjust muretseda ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Vereanalüüsis on veidi suurenenud eosinofiilide hulk, mis võib viidata allergiale, aga ka näiteks sooleparasiitidele ehk kõhuussidele.
Monotsüütide suurem arv võib olla pärast ...

Loe edasi

Veretest

Tere!
7 aastasel poisil muutunud ninaverejooksud sagedaseks, enamasti tekivad verejooksud peale pähklite (ka kookos) või shokolaadi söömist (u 6-8x kuus). Lasime teha vereanalüüsi, arst ütles et ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!
Eosinofiilide ja monotsüütide arv on veidi üle normi, kuid ühekordse analüüsi alusel ei saa mingeid järeldusi teha. Eosinofiile on tõepoolest rohkema allergiate korral, aga ka näites sooleusside ...

Loe edasi

Leukotsüütide arv veres

Vereproov näitas leukotsüütide tõusu 11000 ja mainiti ka kerget monotsüütide tõusu. Muud näitajad normis. On viril ja ei söö eriti. Palavik 37,3. Selline seisund on tal pidevalt. Arst arvab, et mingi viirus, ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Leukotsüütide arv 3aastasel lapsel võib olla 5,5-15,5 x 10 9 /l. Seega jääb 11 normi piiresse.
Miks Te lapsel temperatuuri mõõdate? Kas seepärast , et on isutu või neelemisvalulikkuse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: