Beebi kaka limane roheline ja hapuka lõhnaga 27.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minul selline küsimus, nimelt lapsel on juba kaks nädalat kaka selline rohekas ja limane, enne kakas iga päev mitu korda, aga nüüd on hakanud ülepäeva kakama, vahel isegi harvem. Gaasid tulevad lapsel ilusti välja. Laps punnitab pidevalt ja keeldub isegi pikalt söömast. Ennem sõi öösel ühe korra pikalt, nüüd vahest isegi iga tunni tagant, aga väga lühikest aega. Olen kasutanud ka seda kraadiklaasi varianti, peale seda kakab natukene ja lapsel kohe hea tuju ja kergem olla. Öeldakse küll, et rinnapiimal olev laps ei peagi iga päev kakama, aga kas see on normaalne ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiima saava lapse kakamissagedus kõigub väga suurtes piirides - kakamine pärast igat toidukorda kuni üks kord nädalas. Ainult rinnapiima saava lapse kaka peaks olema puderjas kollane ja kergelt hapuka lõhnaga. Kui kaka on limane ja roheline, siis esimese asjana peaksite üle vaatama oma menüü. Võib-olla olete hakanud tarvitama mõnda uut sööki või jooki, mis ei sobi lapse seedetraktile. Kui laps kaalus hästi juurde võtab ei ole ilmselt tegemist haigusega ja probleem möödub. Võite proovida ka anda nädal aega probiootilisi preparaate, näiteks Protexini.

Edu soovides,
Tiia Voor