Kõhulahtisus - kas viirusest? 20.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Pojal kolmas päev vaevelda kõhulahtisuse käes. Kaka suht vesine, vahepeal ka normaalsem (võrreldes vesisega). Palavikku pole, oksendanud ei ole. Kas võib olla tegu lihtsa seedehäirega või on tegu kõhuviirusega?? Millisega? Kuidas saada laps vedelikku jooma? Suht raske tema puhul. Ainuke vedelik, mis tahetakse, on rpa. Kas sellest saab ta oma vedeliku vajaduse kätte või vaja vett juurde anda? Nii kardan, et tal vedeliku puudus tekib. Aitäh vastuse eest (kas Smecta võib korraga sisse juua)???

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Viiruslikule kõhulahtisusele on iseloomulik, et kaka on vesivedel sageli ka suures koguses. Viirusliku kõhulahtisuse korral on oluline anda lapsele palju juua, sest vesivedela kakaga kaotab laps palju vedelikku ja ka soolasid. Kõige parem vahend on selleks spetsiaalne soolalahus Rehydron, mida müüakse apteegis. Joogiks sobib ka kummelitee, aga sellega ei saa laps kaotatud soolasid.

Edu soovides,
Tiia Voor