Beebi madrats 03.01.11 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Infot sooviksime saada beebi madratsi osas, oleme kõikjalt lugenud, et parim madrats on kõva madrats.
Kas peaksime samuti ostma populaarse tatra madratsi või oskate järsku midagi paremat soovitada?

Ise magame memory foam madratsil, millega oleme väga rahul.
Samu madratseid tehakse ka lastele (http://www.recticel.ee/index.php?page=madrazzi_baby ). Memory foami põhimõte seisneb selles, et ta vormub täpselt keha järgi. Katteriie on pahemalt poolt kaetud polüuretaani kihiga. Kodulehel on kirjas, et Eesti Allergialiit soovitab. Kas oskate öelda, kas see ka beebi seljale/rühile sobiv võiks olla?

Oleme veel uurinud, et Inglismaal on väga populaarne Mothercare´i madrats (http://www.mothercare.com/Pocket-Mattress-Spacetec-COOLMAX-freshFX/dp/B0030SQNSW/sr=1-2/qid=1293661304/ref=sr_1_2/277-5688075-6527267?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=206264031&mcb=core ). Plussidena on välja toodud, et pakub beebi seljale, kaelale ja peale suurt tuge; eriline kate ei lase beebil ülekuumeneda; kate ei lase bakteritel ja seentel areneda jne.

Eestis on veel müügil anatoomilised, keha toetavad ja järgivad lateksist madratsid (http://www.kinder.ee/?-Hypnos_madrats_beebilux_100201)?

Oleksime väga tänulikud, kui saaksite anda professionaalse arvamuse nende madratsite osas, et mis on beebi seljale parim madrats.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Imiku ja väikelapse madrats peaks olema mitte liiga kõva ega ka liiga pehme. Teie poolt nimetatud madratsid on lastele sobilikud, eelistusi ei ole. Tatramadrats võib jääda beebile veidi kõvaks ja ebamugavaks, samas otseselt vastunäidustatud see ei ole.

Lugupidamisega,
Tiia Voor