Moodustised kätel ja jalgadel 08.11.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Selline mure, et lapsel tekkis kevadel parema käe näpu peale muna, mis siis nüüdseks on muutund väikesteks munadeks. Need munad on kõvad ning terve sõrm on moondunud ja samad munad on tekkinud ka jalgade peale ja see läheb muudkui edasi.Oleme käinud arstide juures, aga kõik ütlevad, et see on neile müstika. Olen ise väga mures ja ei oska mitte kellegi poole pöörduda. Vereproovid on kõik korras, vähemalt ei näita nad, et oleks midagi valesti. On tehtud MRT ja röntgen, mis ei näidanud, mis see olla võiks või millest on tekkinud. Käisime ka nahaarsti juures. Tema määras meile rohu, mille nimetus on Dermovate. Nii kui seda peale määrin, lähevad need munad siniseks ja täna ütles laps, et emme, jalg läheb kuumaks, ei julgenud enam rohkem määrida. Palun andke nõu, kuhu või kelle poole peaksin oma murega pöörduma, kuna asi läheb iga päevaga järjest hullemaks.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui ravi ei aita ja nahalööbe põhjus on ebaselge, peaks võtma lööbest proovitüki ehk biopsia, et haigestunud kudet uurida mikroskoobi all. Biopsiat teevad nii nahaarstid kui ka lastekirurgid.
Pildi järgi, ise katsumata vaatamata, on kahjuks võimatu diagnoosi panna.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

1,5 aastase lapse kehal väikesed punased täpid

Lapse kehale tulid päev tagasi väikesed punased täpid. Jalgadel, kätel, sõrmedel, vähem kehal. Kõige rohkem jalalabadel. Päev hiljem täppe rohkem ja läinud laiemaks. Palavikku pole, laps rõõmus, ei süga ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kui lööve ei sügele, siis suure tõenäosusega on tegemist mingi viiruslööbega. Allergiline lööve tavaliselt sügeleb.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Loe edasi

Lööve kätel ja jalgadel

Tere.

Lapsel tekkisid paar päeva tagasi põlvedele, käe seljale ja jalalaba peale väikese punnid. Palavikku, sügelust ega muid kaebusi ei ole.
Samuti ei meenu, et ta oleks midagi uut ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Lööve meenutab eelkõige viiruslöövet, aga ilma löövet tervikuna nägemata ei saa kindlat diagnoosi ütelda.
Allergiline lööve tavaliselt sügeleb, seda lapsel pole. Viiruslööbega ...

Loe edasi

täpikesed lapse kehal

Minu 9 kuusel lapsel oli mitu päeva palavik 37,5-39 kraadi. Täna hommikul oli lapse kõht ja selg täppe täis. Õhtupoole oli ka pea ja kael. Kätel ja jalgadel ei ole. Täpid on pisikesed ja hästi tihedalt. ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Lapsel võib olla mõne viirusinfektsiooniga kaasnev lööve, aga on veel teisigi võimalusi. Ilma löövet nägemata ei saa aga kahjuks täpsemalt arvata. Näidake lapse löövet oma perearstile.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi