Prednisolon ja imetamine? 07.10.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 4- kuuse tüdruku ema. Laps saab ainult rp. Sel nädalal avastati mul sarkoidoos. Mulle kirjutati prednisoloni ravi, esimene nädal 3 tabletti hommikul ja 3 õhtul. Iga nädal vähendadn doosi 1 tableti võrra. Kopsu ja reuma arst väitsid mõlemad, et imetamist võib jätkata, kui tablette võtta vahetult peale lapse söötmist. Mida Teie arvate, kas see on lapse jaoks ikka ohutu või peaksin siiski lapse rinnast võõrutama? Mainin veel seda, et laps ei võtta ei pudelit ega lutti.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Prednisoloni infolehel on kirjas, et kui ema kasutab PREDNISOLONi vähem kui 40 mg ööpäevas, ei ole imetamisperioodil
lapsel kõrvaltoimeid oodata. Kui teie võetava tableti suurus on 5 mg ja ööpäevas võtate 6 tabletti, siis kogudoos on 30 mg, mida peetakse imetamise ajal lapse jaoks ohutuks doosiks.

Paranemist soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lööve, bakternakkus

Tere.

Mu lapsele tekkis aprilli alguses lööve, mis aina laieneb ja on levinud nüüdseks juba üle kogu keha. Tal tekksi köha. Palavik oli kuni 39,1.

15.04. sain õnneks allergoloogile ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kahjuks ei saa ma Teid kirja teel aidata, kuna pole lapse löövet näinud. Amoxicillin aitab bakternakkuse vastu ja prednisolon allergia korral. Peaksite ikkagi uuesti minema arsti vastuvõtule, ...

Loe edasi

LARÜNGIIT

Tere!Minu 3-aastasel pojal on juba 6 korral esinenud larüngiit. See hoog tuleb tal öösel ja juba peale esimesi haukuvaid köhatusi hakkab ta õhku ahmima, st. tekib lämbumisoht. ...

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Arvan, et peaksite oma lapse probleemiga pöörduma allergoloogi poole. Teiseks võiksite konsulteerida ka kõrva- nina- kurguarstiga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi