mure lapse silma p2rast 17.06.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures oma 1a 1k tytre p2rast. Paar kuud tagasi hakkas tal yks silm v2ljapoole k66rdi vaatama. Seda mitte pidevalt, vaid just siis, kui on v2sinud v6i n2rviline. Ka siis, kui k2ega silma sygab. P2evas juhtub seda ikka mitukymmend korda. R22kisin sellest ka oma perearstile. Tema ytles, et ma ei muretseks ja et enne kuuendat eluaastat midagi teha ei saa. Ma ei kujuta kyll ette, et ootan siin veel mitu aastat. Kas t6esti ei anna varem midagi teha?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kõõrdivaatamist esineb üsna sageli, iga kolmekümnes laps kõõritab mingil määral. Kõõrsilmsuse kõige sagedasem põhjus on silmalihaste nõrkus, aga ka nägemispuue võib tekitada kõõritamist. Iga kõõrsilmsusega laps tuleb saata silmaarsti juurde, et selgitada välja, kas kõõritamise põhjus on vaid silmalihaste nõrkus või mingi muu silmahaigus. Tõepoolest tehakse kõõrsilmsust korrigeeriv operatsioon alles enne kooliiga, selles osa on Teie perearstil õigus, kuid silmaarsti kontroll on kõõrsilmsuse korral ikkagi vajalik.

Lugupidamisega,
Tiia Voor