6 kuusel kõrvapõletik 27.04.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

meie 6 kuusel pojal on olnud juba 3 korda kõrvapõletik mille raviks siis alati antibiootikum, tahaksingi teda et kas midagi teha ei saaks et kõrva see nohu alati ei lööks
aitäh juba ette vastuse eest

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Imikul on hingamisteede limaskestal vähe kaitsekehi ja seetõttu immuunsus veel nõrk ning imik haigestub kergesti erinevatesse viirushaigustesse. Nohu tekitavad viirused. Nohu tüsistusena võib aga tekkida bakterite poolt tekitatud keskkõrvapõletik. Selle vältimiseks on väga oluline nohu ravimine. Kahjuks aga on imikutel nohuravimite valik väga väike - tegelikult on lubatud imikutel kasutada ainult meresoolalahust. Apteegis on müügil ka imikutele sobivad nohutilgad, aga neid peab kasutama ettevaatlikult täpselt juhiste järgi ning vaid mõned päevad so lühikest aega.
Kõige parem oleks, kui Teie laps ei puutuks kokku viiruseid levitavate inimestega, seega vältige rahvarohkeid kohti (pood jms) ja kokkupuudet haigustunnustega inimeste ja lastega. Kahjuks ei olemas ühtki ravimit, mis kiirendaks lapse immuunsüsteemi küpsemist.
Nagu ma juba eespool kirjutasin tekitavad keskkõrvapõletikku bakterid. Mõne keskkõrvapõletiku tekitaja vastu saab last vaktsineerida. Näiteks on võimalik raha eest vaktsineerida last pneumokoki vastase vaktsiiniga.
Väga sagedaste keskkõrvapõletike korral peab uurima lapse immuunsüsteemi. Korduvad (üle 8 korra aastas), veniva kuluga ja ravile raskesti alluvad keskkõrvapõletikud võivad viidata immuunpuudulikkusele. Teie lapsel on olnud 3 keskkõrvapõletikku, seepärast ei pea veel kahtlustama immuunpuudulikkust.

Edu soovides,
Tiia Voor