mure 3,5 aastase lapse pärast 23.03.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

mul on mure lapse pärast. laps sai tugeva pea põrutuse ja olime temaga 2 päeva haiglas.käisime eile külas ja teda opatati korra.eile õühtul hakkas uuesti oksendama ja on tasakaalu häired.täna hommikul ta ei oksenda nam ja sööb aga tasakaalu häired on ikka.mis ma peax temaga tegema.kas ma peax pöörduma arsti poole või läheb ise üle ja kaua võib võtta tal taastumine aega ja millal võiksin ta uuesti lasteaeda panna.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui lapsel on tasakaaluhäired ja ta oksendas, siis peate pöörduma uuesti arsti poole.
Peapõrutusest paranemine nõuab aega kuni 2 nädalat. Selle aja jooksul peaks kehtima säästev reziim - mitte mürada, joosta, hüpata. Sel ajal peaks laps olema kodus, sest lasteaias ikka joostakse müratakse ning õpetajad ei saa tagada lasteaias Teie lapsel säästvat režiimi.

Lugupidamisega,
Tiia Voor