Röga 25.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine. Nimelt on mul 2 last. Üks siis 3.11aastane teine kõigest 10 päevane. Mõlemad köhivad, kuid mitte tihti. Suurem saab röga kenasti välja köhitud. Kuid mure ikkagi 10 päevasega. Sööb segu aplalt sisse, siis mingi ajapärast ajab kõik välja nagu pursk-kaevust ja koos roheka limaga. Ja nii siis paar korda päevas ja kolma päeva jutti. Humerit pihustan ninna ning seejärel pumpan pumbaga välja. Mingit nohu nagu kui sellist paistab mitte olevat. Palaviku ka õnneks pole. Teen aeg-ajalt kummeli auru. Toidu sisse olen pannud ka piimhapebaktereid. Rp saab maru vähe, kõigest 10g, rohkem lihtsalt ei tule. Muidu kakab ja pissib kenasti. Magab üsna palju. Loid ei paista olevat. Jälgib objekte kenasti. ( kerge aevastuse moodi köha on tal sünnitusmajast saati, röga siis märagnud 3 päeva tagasi.)

Perearst käis meil üleeile külas. Beebit ta küll ei kuulanu, vaid kuulas suuremat last. Kopsud ja kurk olevat ok. Beebi kohta mainimes ainult niipalju, et kui asi süveneb, siis tuleb Lunini Lastehaiglasse ära minna.
Küsimus ongi siis järgmine. Mida ma saaksin veel teha, et beebi terveks saaks? Ja mis on teie arvamus asjast?
Ette tänades
Diana

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Nii väikest last peaks nägema, et arvamust saaks avaldada.
Toidutagasiheide on imikute puhul üsna tavaline ja enamasti pole tegu haigusega. Kui aga lapsel suust purskab toitu nagu purskkaevust võib olla tegemist oksendamisega, mis on enamasti haiguse tunnuseks.
Piimhappebakterite lisamine terve lapse toidu hulka ei ole vajalik. Rinnapiima võib tekkida juurde, kui ema ise tarvitab piisavalt vedelikku ja sagedasem imetamine soodustab ka rinna piima tekkimist. Puuduva piimakoguse asendatakse rinnapiimaasendajatega, milledest paljudele on juba piimahappebaktereid või nende kasvu soodustavaid ained juurde lisatud.
Nohu korral aitab hästi Humer, kui aga Teie arvates lapsel nohu pole, siis pole ka vaja nohu ravida.
Kuum kummeliaur võib mõne lapse hingamisteedele mõjuda hoopis ärritavalt.

Soovitan probleemi püsimisel pöörduda siiski esmalt uuesti perearsti poole. Kui aga laps muutub loiuks, või tal hakkab toitu rohkem tagasi tulema, palun pöörduge lastearsti vastuvõtule.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Lapsel suur köha

Tere! Mure 4-aastase lapse köhimisega. Laps on köhinud kaks nädalat. Oleme teinud auru, andnud köhasiirupit, aga köha ei taha kuidagi järgi anda. Korra öösel lõppes köhimine ka oksendamisega. Käisime perearstil,kopsud ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ka tavalise viirushaiguse korral võib köha kesta kuni 4 nädalat. Läkaköha puhul on köha tugevate hoogudena ja köhahoog võib lõppeda oksendamisega. Kui laps on plaanikohaselt vaktsineeritud, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi