Imikul küünarnukil munake 14.01.09 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgmine-poja on 2,5 nädalat vana. 3 päeva tagasi avastasin tema parema käe küünarnukilt (natuke küünarnukist sissepoole) kõõluse juurest naha all oleva väikese hernetera suuruse munakese. Näitasin ka perearstile, kes on ka lastearst, kes arvas, et paanikaks põhjust ei ole-vist olevat sellega sündinud. Enda arvates ennem seda ei näinud. Perearst arvas, et kui kolme kuuselt kirurgile lähen, näitan ette. Sinna aga mitu kuud aega. Olen hirmul, et äkki on kasvaja. Tean, et ilma nägemata on Teil raske seisukohta võtta, kuid äkki on olnud sarnaseid juhtumeid ja millega oli tegu?

Ette tänades!

I.K

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõepoolest ei oska midagi arvata moodustist nägemata. Kui moodustis hakkab kiiresti suurenema, siis peaks pöörduma rutem kirurgi vastuvõtule. Kui aga moodustis püsib muutumatuna, ei ole tavis muretseda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Imikul temperatuuri mõõtmine pärakust

Tere,

Kas vastab tõele, et imikul pärakust temperatuuri mõõtes tuleb 0,5 kraadi maha lahutada. Nt. kui mõõtes näitab 37,4, siis tegelikult vastab see 36,9-le ja palavikku pole?

Tänan,

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,

Lühidalt vastates-kui last kraadida pärakust, siis loetakse palavikuks temperatuuri 38 kraadi ja üle selle, ilma kraade mahaarvestamata. Seega, kui kraadiklaasi näit on 38 ja üle selle, ...

Loe edasi

võpatamine

Tere!
Mure selline, et mida arvata sellest, kui 3 nädalane beebi magamise ajal vahel nagu võpatab või teeb muidu äkilisi liigutusi. Üles ta selle peale ei ärka, vaid magab rahulikult edasi. Laps ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Imikul võib une ajal olla üksikuid võpatusi. Kui aga imikul on võpatusetaolisi korduvaid tõmblusi järjest nö seeriatena, tuleks pöörduda lastenueroloogi konsultatsioonile.

Head ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi