BEEBI 01.12.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen mures. Mul beebi nädalane. Alguses mul polnud rinnas piima, siis andsin lisatoitu. Rinnapiim hakkas tekkima alles 5 päeval. Aga selline mure, tal kaka on mudu ilusti kollane aga vedelaks läinud. Kas see on minu rinnapiimast tingitud?
Kas ma enam ei saagi talle oma rinnapiima anda, vaid pean üle minema kunsttoidule?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rinnapiimatoidul olev vastsündinu kaka on kollast värvi, puderjas ja hapuka lõhnaga. Vastsündinu roojamissagedus on väga erinev - ta võib roojata pärast igat toidukorda kuni paar korda nädalas.
Rinnapiim on lapsele parim toit, sest selles on olemas lapse kasvamiseks vajalikud toit- ja mineraalained õiges vahekorras ja rinnapiima kaudu saab laps nakkushaiguste vastaseid kaitsekehi.
Kui laps võtab kaalus hästi juurde ja tal ei ole tugevaid kõhuvalusid, ei ole muretsemiseks põhjust ja andke ikka lapsele rinnapiima.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Beebi imelikud hääled

Tere! Minu 4 kuune beebi teeb selliseid hääli, samal ajal tõmbleb käte ja jalgadega hästi järsult. Kas selline asi on normaalne?

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Ma väga vabandan, et ei ole veel Teie küsimusele vastanud. Probleem on tehnilist laadi. Teie poolt lisatud fail ei avane.
Palusin kliinik.ee tehnilisel toel saata mulle fail e-mailile ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi