coli bakter 28.11.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 10 kuuse poja ema, pojal tekkis palavik 39.6 ja kestis kaks päeva, kuni palaviku alandaja enam ei aidanud , tõusis palavik üle 40 kraadini,pojal ei olnud köha ega nohu ainult kõrge palavik. otsustati poiss haiglasse viia, ja jäime haiglaravile kolmeks päevaks, võeti vereanalüüs, pissiproov ja uriini külv, öeldi ka et kurk on väga punane.vereanalüüs ja pissiproov olid korras,haiglas olles, oli poisil veel kõht lahti.Diagnoosiks pandi adenoviirus. Kolme päeva pärast, peale palaviku langust, saadeti meid kou. Järgmisel päeval aga helistas doktor, et külvi proov ei olnud korras, et pisike coli bakter pesitseb ikkagi. Nüüd aga tuleb nädalavahetus vahele, ja mina muretsen, et kus võisime üldse saada sellise viiruse nagu adenoviirus ja coli bakteri? Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Adenoviirus on piisknakkuse teel leviv, seega võib seda viirust saada üsna lihtsalt väljaspool kodu või ka kodus inimeselt, kellel see viirus on. Täiskasvanud inimesel võib see viirus põhjustada vaid väikest palavikku ja nohu. Haigus on iseparanev, sest viirusvastast ravimit ei ole. Küll tuleb ravida haigussümptomeid - palavikualandajaid ja nohurohud jne.
Coli bakter ehk soolekepike on inimese soolestiku normaalne mikroob. Kui aga see mikroob sattub kuseteedesse, siis võib ta põhjustada kuseteedes põletikku. Kas mikroob tekitab põletikku või mitte, sõltub mikroobi hulgast. Kui mikroobi on uriiniproovis palju ja vereanalüüsis on põletikunäitajad, siis peab kahtlustama kuseteedepõletikku, mida on vaja ravida antibiootikumiga.

Edu soovides,
Tiia Voor