palavik juba 3 nädalat 10.11.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tegu on 9 aastase poisiga.
21. oktoober tekkis tal palavik 37.3 ja tugev köha. Ravisime esialgu köha ACCga, kui olukord ei paranenud pöördusime arstile kes määras lapsele antibiootikumi Klacid. Selle kuuri lõppedes ei kadunud palavik kuhugi ja püsis vahemikus 37-37,5. Köha lõppes.
Arst tegi veenivere ja uriini analüüsi ning ütles et veri näitas mandlikpõletikku. Saime uued antibiootikumid Duracef 250. See kuur lõppeb täna õhtul, aga! lapse tervis on alates 6 nov. halvenenud, tekkis äge nohu, tuli tagasi köha ja palavik tõusis vahemikku 37,3-37,8. Praeguse seisuga on laps olnud 3 nädalat pidevalt palavikus, ta on kurnatud ja tunneb end kehvasti. Perearsti järgmine soovitus on ilmselt uur antibootikum v vaatame/ootame. Kuhu peaksime paluma end suunata, et saaksime lõpuks selgust mis lapsel viga ja kuidas teda ravida?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui olete mures lapse tervise pärast, paluge perearstil anda suunamiskiri lastearsti vastuvõtule. Kaasa võtke kindlasti ka tehtud analüüside vastused ja saadud ravimite nimekiri.
Ilma last ja analüüse nägemata, ei saa ma anda mingisugust arvamust haiguse kohta.

Edu soovides,
Tiia Voor