Kas kontrollida südant, 02.11.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere;
Mul selline kahtlus et äkki mul pojal südamega mingi probleem.Poiss on kohe neljaseks saav ja muidu väga elav ja rahmeldis aga...kui räägib siis ahmib vahepeal õhku ning nina-suu ümbrus sinakas.samuti ka silmaalused.Kas võib see olla sellest et ta püüab väga kiirelt rääkida ja mõte jookseb kiiremini kui tekst või siiski vaja kontrolli minna?vereproovi tegime sügisel siis oli see korras.Samas on meil ka söömisega suured jamad-mitte ükski puu-ega juurvili ei lähe sisse.Küsingi Teilt kuna arstil käimine meil ka väiksest saati siiani toimub pideva nutu ja kisaga(sai imikuna vakts.allergia).Aitäh vastamast.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tére!

Ilma last nägemata ja kuulamata ei oska vastata Teie küsimusele. Kui lapsel oleks mingi tõsine südamehaigus, siis ta ei oleks väga elav ja ei jõuaks rahmeldada.
Perearst peaks kuulama lapse südant ja kopse ja vajadusel tegema kopsupildi ning kui ta leiab mingisuguse kõrvalekalde suunab ta Teie lapse kindlasti eriarsti vastuvõtule.

Edu soovides,
Tiia Voor