limane väljaheide 04.05.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

3-nädalase imiku väljaheide on muutunud limaseks, värvus kollakas. Kas selle põhjuseks võib olla vannivee neelamine, millele oli lisatud beebide pesugeeli? Kas Espumisanst võiks abi olla ja millises koguses seda anda?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Rinnapiimatoidul oleval lapsel ongi roe kollane, puderjas, kergelt hapuka lõhnaga ning laps võib roojata pärast igat toidukorda.
Ei usus, et laps neelaks alla nii palju pesugeeli sisaldavat vannivett, et see mõjutaks tema seedetegevust. Pesugeeli ei peaks beebi pesemisel kasutama iga päev, vaid piisaks kord nädalas.
Espumisan aitab gaasivalude korral ja selle doos on 25 tilka enne igat toidukorda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor