verevalumitaolised täpid 01.05.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Tiia Voor

Äkki Teie oskate vastata väikesele mureküsimusele. Minu kahekuusel lapsel on erinevates kohtades keha peal nahapinnast kõrgemad tulipunased verevalumit meenutavad punnikesed. Need tekkisid peale sündi ja on suuremaks läinud (ilmselt koos kasvuga). Ka on märgata, et neid justkui tuleb juurde. Kindlasti ma lähen ka nahaarsti juurde kohale, kuid sooviks enne teada, mis need olla võiksid, kas need kaovad või peaksime muret tundma. Täpid ei valuta, ei puneta, ei sügele... Justkui kõrgemad sünnimärgid, ainult, et punased, nagu verd täis.
Tänan Teid vastamast!
Kõike head soovides,
Riin

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma löövet nägemata on väga raske mingisugust arvamust avaldada.
Võimalik, et tegemist on mingisuguse allergilise lööbega või hemangioomidega või ......
Hemangioomidele ehk veresoonte laienditele on iseloomulik, et need suurenevad esimesel elupoolaastas ja seejärel hakkavad vähenema.
Aga veel kordilma nägemata ei oska ma midagi ütelda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

mis haigus see võib olla

Tere minu pojal(4 aastane) on ilmnenud kehal õlast-sõrmedeni ja alakeha jalad väikesed punased täpid(tihedalt) ja ma ei tea mis haigus see võib olla ,täpid ei sügele.

Ette Tänades Kea

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Kahjuks on andmeid vähevõitu ja tavaliselt ei saagi löövet nägemata täpselt arvata, millega tegemist. Eelkõige oleks vaja teada, kas eelnes ka viirusinfektsiooni ilminguid, kas laps on saanud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi