6-kuuse tüdruku rinnad 07.04.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
6-kuusel tüdrukul on rinnad natuke turses ja tundub, et ühest rinnast tuleks nagu natuke verd (riiete peal veretäpid). Mis see on? Võib see olla köhast? Läheme perearsti juurde ka, aga tahaksin ka Teie arvamust. tänan.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kindlasti ei põhjusta köhinine rindadest veritsust, kui nad just väliselt katki ei ole. Võibolla on riie neid hõõrunud? Kui lihtsalt on rinnad suurema hakanud, siis peaks kindlasti arst üle vaatama ja välistama enneaegse murdeea. Tõenäoliselt on tegemist rindade suurenemisega, mis hakkab hiljem ise taanduma, kuid kindlasti peab olema välistatud haigused. Kui perearstil tekib mingi haiguse kahtlus, annab ta saatekirja eriaarstile.

Edu soovides,
Tiia Voor