infrapunakiirtel põhinev põrandaküte... 02.04.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tervist!
Sooviks väga informatsiooni Eesti doktoreilt, kuidas võib infrapunakiirtel põhinev põrandaküttekile mõjuda lapse(ka vanemate) tervisele? Tootest võimalik kujundada ka kodune infrapunasaun, kuid teadupärast soovitatakse infrasauna ju maksimum 3 korda nädalas.
Uus toode kaugelt Koreamaalt ja maaaletoojad väidavad kile täielikku kahjutust tervisele. Selle kasutamist lausa lapseinkubaatoreis.
Oskate ehk nõuga aidata.

Ette tänades,
Mari

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kuulen sellisest kilest Teilt esmakordselt, seega ei oska ma anda adekvaatset hinnangut. Vaadates kättesaadavat meditsiinikirjandust, ei leidnud ma ühtki teaduslikku artiklit, kus oleks uuritud infrapunakiirtel põhineva põrandaküttekile mõju lapse tervisele. Seega ei saa ma anda hinnangut selle toote kahjulikkuse või kasulikkuse kohta.

Lugupidamisega,
Tiia Voor