nina-kõrva-kurgu probleemid 01.04.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 7-aastasel lapsel on kurk punane ja turses, üks kõrv aegajalt valutab ning on veidi punane, vesine nohu ja palavik oli u 4 päeva 38 kraadi ringis (nüüd juba madalam). Perearst diagnoosis neelupõletiku. Vereanalüüs näitas põletikku. Kas antibiootikumid on sellisel puhul vältimatud. Asi on nimelt selles, et ta on juba ainuüksi sel aastal (3-kuu jooksul) saanud kolm erinevat antibiootikumi (amocxilliin, klacid ja mingi antibiootikum veel selle pärast, et tal on vedelik kõrvas...nime kahjuks ei mäleta). Aprilli lõpus on meil plaanis adenoidide operatsioonile minna. Minu küsimus on selline, et kas kuidagi teist moodi ei ole neelupõletikku võimalik ravida...või võtab see tervenemine looduslike vahenditega ja käsimüügiravimitega lihtsal oluliselt kauem aega.
Veel üks küsimus : Kui vedelik on lapsel juba kõrvas olnud üsna kaua (üle kuu aja vähemalt. Antibiootikumid ei aidanud), kas see ohtlik ei ole...kas erakorralisi adenoidide operatsioone ka tehakse mõnikord. Järjekorrad on lihtsalt nii kohutavalt pikad...otsustasime raha koguda ja minna Fertilitasse, aga see on ka alles natuke vähem kui kuu aja pärast. Ma olen lihtsalt juba mures.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui vereanalüüs näitab põletikku, siis on tegemist bakterite poolt põhjustatud nakkusega, mida peab ravima antibiootikumidega.
Käsimüügiravimid ja rahvameditsiinivahendid ei ole piisavalt tõhusad bakterite vastasel võitlusel, küll aga aitavad need viiruslike haiguste korral.
Pärast keskkõrvapõletikku võib vedelik jääda isegi kuni 3 kuud.
Erakorralist adenoide operatsiooni tehakse väga kindlatel näidustustel näiteks, kui lapsel tekib hingamisraskus või kuulmislanguse tõttu kõnearengupeetus. Erakorralise adenoidideoperatsiooni tähtaeg on näiteks Tartus juuni-juuli 2008.

Lugupidamisega,
Tiia Voor