Lõge 18.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 3a. pojal on vasakul pool peas umbes 8 cm pikkune ja 3mm laiune vagu. Kui katsuda on tunne nagu ei oleks luud kokku kasvanud. Aastasena tuli sealt vahelt nutmise ajal veresoon nähtavale. Nüüd enam ei tule. Kuhu peaksin kontrolliks pöörduma?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist lihtsalt koljuluu omapäraga või on aeg-ajalt varem nähtavale ilmunud veresoon, mis asub tegelikult koljuluu ja naha vahel, tekitanud koljuluusse väikese vao. Väga vähe tõenäoline on, et kiiruluu ja oimuluu vaheline õmblus on selles vanuses veel sulgumata. Kui perearst on lapse peaga ja selle ümbermõõduga rahul, ei ole vaja kuhugi kontrollile pöörduda.

Lugupidamisega,
Tiia Voor