kahvatus ja tumedad silmaalused 03.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere,
mu 6 aastane poeg on väga kahvatu, silmade all tumedad varjud. 3 kuu eest, kui enne adenoidi operatsiooni vereproov sai tehtud, oli tal madalavõitu hemoglobiin (116). Mingeid preparaate me ei võtnud, oleme püüdnud veiseliha osakaalu toidus tõsta. Muid aneemia tunnuseid nagu hingeldamine või kiire väsimine tal ei ole, isu on tal aga olnud alati väike ja kehaehitus kõhn ja habras, kuid energiat ja head tuju on ülevoolavalt. Adenoidi operatsiooni põhjuseks oli kõrvaprobleem (vedelik trumminaha taga ja lukus kõrvad), mis pole veel kadunud. Kõrvad on tal endiselt lukus ja nina ka nohune. Kas kõrva-nina haigused võivad põhjustada kahvatut jumet ja sinakaid silmaaluseid?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Igasugune kauakestev või krooniline haigus võib põhjustada kahvatut jumet ja sinakaid silmaaluseid.
Aneemia tunnused nagu hingeldus ja kiire väsimine tekivad laste väga sügava aneemia korral. Hemoglobiini väärtus 116 g/l on normi alumine piir 6-aastasel lapsel.
Pigem arvan, et halb jume on põhjustatud kõrva-nina probleemist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Tumedad/punased silmaaluaed beebil.

Tere! Kirjutan Teile seoses murega oma 11 kuuse beebiga. Nimel on meil juba kaua silmaalused tumedad, viimasel ajal paistavad kohati lausa punased.

Oleme käinud lastearstil; hematoloogil ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Tumedad silmaalused ongi tavaliselt lapse omapära, st tal on silmaümbruse naha alused veresooned pindmisemad ja need kumavad läbi naha ning annavad tumedama värvuse. Mõnel lapsel on ...

Loe edasi

sinine suuümbrus

Tere.
Lapse silmaalused ja suuümbrus on aeg-ajalt sinakaslillad. Laps sündis tuharseisu ja nabanööri ümber kaela keerdumise tõttu keisrilõikega 37-ndal nädalal.
Sündides ei olnud sinine ja ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Silmaalused võivad olla tumedad lapse haiguse korral, näiteks nohugi võib tekitada tumedaid silmaaluseid. Ka pärilikkus võib olla sinakate silmaaluste põhjuseks, st. näiteks emal või ...

Loe edasi

imiku silmaalused

kas peaks muretsema, kui kohe kolmekuuseks saava imiku silmaalused on tumedad, pisut sinaka varjundiga ja veidi turses? muidu rõõmus ja hea tervisega laps.

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Selles vanuses lapsel ei tohiks üldjuhul silmaalused olla tumedad ja sinaka varjundiga ning turses. Soovitan last konsulteerida lastearstiga, siis saab selgust, kas lapse võib täeisti terveks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi