kahvatus ja tumedad silmaalused 03.03.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

tere,
mu 6 aastane poeg on väga kahvatu, silmade all tumedad varjud. 3 kuu eest, kui enne adenoidi operatsiooni vereproov sai tehtud, oli tal madalavõitu hemoglobiin (116). Mingeid preparaate me ei võtnud, oleme püüdnud veiseliha osakaalu toidus tõsta. Muid aneemia tunnuseid nagu hingeldamine või kiire väsimine tal ei ole, isu on tal aga olnud alati väike ja kehaehitus kõhn ja habras, kuid energiat ja head tuju on ülevoolavalt. Adenoidi operatsiooni põhjuseks oli kõrvaprobleem (vedelik trumminaha taga ja lukus kõrvad), mis pole veel kadunud. Kõrvad on tal endiselt lukus ja nina ka nohune. Kas kõrva-nina haigused võivad põhjustada kahvatut jumet ja sinakaid silmaaluseid?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Igasugune kauakestev või krooniline haigus võib põhjustada kahvatut jumet ja sinakaid silmaaluseid.
Aneemia tunnused nagu hingeldus ja kiire väsimine tekivad laste väga sügava aneemia korral. Hemoglobiini väärtus 116 g/l on normi alumine piir 6-aastasel lapsel.
Pigem arvan, et halb jume on põhjustatud kõrva-nina probleemist.

Lugupidamisega,
Tiia Voor