võõrkeha allaneelamine ja gaasid 23.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Teisipäeva õhtul andsin oma 11-kuusele lapsele mängimiseks mobiiltelefoni. Kuna seda närides, kostus hirmis ragin, haarasin selle käest. Telefoni vaadates oli näha, et sel puudub üks väike plastmasstükk (veidi L-tähe kujuline). Samas on võimalik, et vanal telefonil oli see juba enne ära tulnud. Laps ei teinud minu arvates närimis- ega neelamisliigutusi. Samas: alates neljapäeva ööst on tal olnud gaasivalud öösel peale rinna söömist. Varem sellist asja polnud, et valude pärast pidi üles tõusma öösel. Nüüd uinub ta peale puuksude väljalaskmist. Muidugi on võimalik, et ka tegu on atoopilise dermatiidi algusega nagu esiklapsel (sõin ühel õhtul kaneelisaia ja teisel jõin piima). Lapse jalgadel on roosad plekid. Ühesõnaga, kas röntgen näitaks, kas plastmasstükk on alla neelatud või mitte; kas valud on toidust või on võõrkeha organismis. Kaka sees pole midagi olnud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Esiteks lapse mänguasjad peavad olema ohutud ja peavad vastama lapse vanusele! Palun vaadake edaspidi tähelepanelikult, milliste mänguasjadega Teie laps mängib!
Kahjuks ei ole plastmass röntgenpildi peal nähtav. Õnneks tuleb enamus võõrkehi seedetraktist välja loomulikku teed pidi ilma vigastusi tekitamata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

väikelaps neelas plastikut

Tere!
meie 1,3-aastane näris võimlemismatti (mingi plastik, poorne) ja neelas tükid alla, järgmisel päeval tulid roojaga tükid kahel korral välja. Raske on öelda, palju neid kokku oli. Millised on ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Tulevikus nn riski ei ole. Ohtlik on, kui laps neelab alla diskpatarei (söögitoru söövituse oht!) või suure läbimõõduga võõrkeha, mis ei lähe söögitorust edasi makku. Kui võõrkeha jääb söögitorusse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi