lapse kasv 13.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Meil on paar kusimust mida naitab et kui pea on suurem,kui rinnaumbermoot,ja milline kasv ja kaal peaks olema lapsel kes on 1a2k.Meil mureks see,et tutar ei votta juurde 11kuust muidu sogiisu on hea ei utle kunagi ara kaalub kuskil 10k ja pikkust 75s/pregu/.Ja teine mure et lugesin et pea umbermoot peak olema vaikem kui rinnaumber moot,laps koguaeg kisub juukseid peast ja peaga vastu seina ornalt toksib ise naerab selle peale.Meil aeg neorologi jurde alles kuu aja parast ega muretsemist ei ole pohjust.Ise rahulik laps ei nutta,kaib ilusti raagib paar sona igati eluroomus....Ette tanades

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Mul on raske anda hinnangut peaümbermõõdu kohta, sest kahjuks pole Te kirjutanud, mitu cm on peaümbermõõt Teie lapsel.
Keskmiselt kaalub 1aasta 2 kuune tütarlaps 10,5 kg ja pikkus on 77 cm. Kuna kaal ja pikkus sõltuvad ka vanemate kaalus ja pikkusest, siis normi piiridesse jäävaks loetakse 1a2k tüdruku korral kaalu 9-12,5 kg ja pikkust 74-86 cm.
Kuigi kirjas toodud andmetel on Teie laps arenenud eakohaselt, ei ole Teie lapse käitumine (juustekiskumine ja peaga vastu seina toksimine) tavapärane ja seepärast soovitan käia neuroloogi vastuvõtul. Ma arvan, et võite oodata üks kuu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor