külm higi 6,5 kuusel lapsel 09.02.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu tütar oli kolm päeva tagasi haige: arst vaatas, et kurk punane ning palavik oli ka kolm päeva kuni 38kraadi. Öösel oli rahutu, ärkas tihti nutuga, ei suutnud uinuda. Nüüd paitsab, et haigus taandunud, palavikku pole juba alates üleeilsest. Uni endiselt rahutu ning mis mulle muret teeb, et lapse keha kogu aeg niiske, isegi päris märg. Kodus pole endisest soojem ja ka laps samamoodi riides nagu alati, samuti pole ta keha kuum, vaid pigem jahe. Milles võib olla probleem?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõenäoliselt põdes Teie laps viirusinfektsiooni ja selle järgselt võib jääda mõneks ajaks termoregulatsioonihäire ning seetõttu võibki Teie laps tavapärasest rohkem higistada.
Liighigistamise põhjuseks on kõige sagedamini lihtsalt lapse selline omapära. Väga harva on liighigistamise põhjuseks rahhiit, kuid see haigus langeb kahtluse alt välja, kui laps saab D-vitamiini.
Kui higistamine püsib pikka ega ja lisaks higistamisele kaasnevad ka teised haiguslikud nähud (väsimus, väike palavik, halb kaaluiive või kaalulangus), vajab laps täiendavaid uuringuid haigusliku higistamise väljalülitamiseks.

Edu soovides,
Tiia Voor