Imiku magamisest 03.01.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Tiia Voor


Meie 10-kuune imik magas alguses päeval ka oma voodis, aga nüüd jääb ta magama ainult kas vankris või vanemate voodis. Varsti ta ju ei saa enam vankris magada, kuna võib sealt välja kukkuda ja ka päeval vanemate voodilt võib kukkuda. Kuidas peaks teda harjutama oma voodis magama jääma. Ta ärkab kohe, kui teda oma voodisse hakata panema ja nutab.

Head uut aastat!
Parimat soovides
A. S.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Õigem oleks harjutada laps magama oma voodis, kus on tagatud lapse turvalisus. Ligikaudu neljandikel lastest esineb aeg-ajalt uneprobleeme, samas on täiesti loomulik, kui laps ärkab une ajal kuni 5-8 korda. Enamasti on need ärkamised väga lühiaegsed ja laps uinub iseenesest ning keegi ei pane tähelegi lapse üles ärkamist. Kui aga tekivad probleemid uinumisega, siis peab laps magama jääma selles kohas, kus toimub ärkamine, et laps suudaks ise vajadusel uuesti uinuda. See tähendab, Teie probleemi lahendamiseks peate lapse panema magama tema oma voodisse ja mitte vankrisse või vanemate voodisse. Esialgu laps kindlasti protestib oma voodis uinumise vastu, kuid Teie järjekindlal tegutsemisel laps kindlasti hakkab ka omas voodis magama.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Imiku pärast suur mure.

Tere.
Mul on suur mure loodan, et oskate öelda kas see on allergia või akne? Vôi hoopis midagi muud? On vaja näitana minna kellegile kohe?
Lisasin pildi.
Nägu punniline, punased laigud.

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kui lööve on ainult näol, siis suure tõenäosusega on tegemist imiku aknega. See tekib tavaliselt 2-4 elunädalal ja on iseparanev seisund, st enamasti ravi ei ole vaja.

Lugupidamisega, ...

Loe edasi

Hingamine

Selline küsimus, et kas on normaalne, et nädala ja 1 päevane beebi uneajal hingeldab, nagu lõõtsutaks? Tundub kohati selline pindmine hingamine.


Ette tänades

Vastas dr Heli Grünberg

Tere!
Imiku hingamisrütm ei ole päris regulaarne. Kuid kui tundub, et imikul tekib lausa hingeldus või lõõtsutamine, tuleb perearsti poole pöörduda.

Heade soovidega
Heli Grünberg

Loe edasi

Imiku gaasivalud.

Kas imiku gaasivalusi mõjutab magusad toiduained (kommid, jäätid jms)?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Imiku gaasivalude põhjused ei ole päris selged. Üks võimalikest põhjustest, kindlasti mitte ainuke, on lehmapiimavalk. Gaasivalude teket võivad mõjutada samad toiduained, mis on sageli allergiapõhjustajadki. ...

Loe edasi

imiku silmaalused

kas peaks muretsema, kui kohe kolmekuuseks saava imiku silmaalused on tumedad, pisut sinaka varjundiga ja veidi turses? muidu rõõmus ja hea tervisega laps.

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Selles vanuses lapsel ei tohiks üldjuhul silmaalused olla tumedad ja sinaka varjundiga ning turses. Soovitan last konsulteerida lastearstiga, siis saab selgust, kas lapse võib täeisti terveks ...

Loe edasi

imiku väljaheide limane

Kas on normaalne ,kui 3 kuise imiku kaka on nädalapäevad olnud suhteliselt vedel,hapuka lõhnaga ja limakiudusid täis.Saab rinnapiima.Kas kerge näiteks kõhu külmetamine võib põhjus olla ,või sõltub kõik ...

Vastas dr Merle Paluste

Lugupeetud lapsevanem!

"Kõhu külmetamine" selles eas ei ole praktiliselt võimalik. Enamasti on selle ea seedehäired tingitud ema toidust või viirusinfektsioonist. Konsulteerige oma perearstiga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi