Punetus 28.10.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Alates käesoleva aasta märtsi kuust on mu 11 aastasel lapsel ( poiss), tuharate vahel punane laik. Varem see sügeles, aga nüüd paar viimast kuud laps sügeluse järele ei kurda, aga punane on ikkagi ja vahel ka kurdab et tagumik on märg. Oleme käinud selle aja jooksul 2 korda nahaarstil ja tulemus on selline, et esimest korda kirjutati kreem ( nime kahjuks ei mäleta ), mis võttis punetuse ära, teist korda kirjutati teine kreem Travocort, aga paistab, et see ei aita. Nahaarsti sõnul, kui laps ei kurda, siis pole asi nii hull ja küll ta ajajooksul ära läheb ( punetus ). Samuti avastasime ühe laigu tuharate pealt ja arsti sõnul tegemist mingi seenhaigusega. Sellekohast ravi me teeme. Äkki oleks võimalik Teie poole pöörduda, sest lootma jääda, et see punetus ise ära läheb ( 7 kuuga ei ole selle raviga üle läinud ) ei ole ka päris õige. Ette tänades murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma laiku nägemata ei oska mingisuguseid soovitusi anda. Kui esimene ravikuur aitas, miks siis teisel korral ravi vahetati?
Soovitan siiski pöörduda uuesti nahaarsti poole, Tartus näiteks dr. Terje Kukk või Tallinnas dr. Ama Lehtmets, kes tegelevad laste nahahaigustega.
Nii kaua kui saate vastuvõtuaja, soovitan kasutada tsinki sisaldavat kreemi. See kuivatab ja rahustab lööbega nahka.

Lugupidamisega,
Tiia Voor