Tsüst 8 kuu vanusel beebil 25.10.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tsüst on tital kurgus. Arst lasi ( palus ) vereproovi võtta .Homme saame vastuse . Mis on tsüst ja millest tekkib selline asi ? Arvatavasti saadetakse meid kurgu arsti juurde. Kas see eemaldatakse ja kuidas ? Kas me peame haiglasse selleks minema (jääma) ? Kas on põhjust muretsemiseks või ei ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks napib Teie kirjas andmeid, et vastata Teie küsimustele.
Kuidas tsüst leiti, kas see tekitab vaevusi, kui suur see on jne?
Tsüst on vedelikku või pooltahket ainet sisaldav moodustis. Tital võib see olla kaasasündinud. Kindlasti peab diagnoosi täpsustamiseks tegema lisauuringuid ja eemaldamise vajadus sõltub uuringute tulemustest.

Edu soovides,
Tiia Voor