Kas lapsel(9.a) ei ole enam vaja haiguslehte? 16.10.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu 9.a tütrel on kõrvapõletik.Perearst väidab, et uue seaduse kohaselt enam arstid haiguslehti ei väljasta, vaid seda peab tegema lapsevanem, perearst kirjutab ainult rohud.Kui laps on mitu nädalat haige kirjutab haiguslehe lapsevanem.
Kooli poolt aksepteeritakse vanema loal lapse koju jäämist ainult 1 päev.
Kas see on tõsi, et lapsevanem peab nüüd hakkama "arstiks" ja väljastama haiguslehti, kui laps on pikemalt haige?
Kristi

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks ei oska Teie küsimusele vastata. Mina olen lastearst ja väljastan ka puudumistõendi, kui mina olen last ravinud. Kõik lastearstid kirjutavad puudumistõendeid. Milline on perearstide seisukoht tõendite väljastamise kohta, mina kahjuks ei tea.

Lugupidamisega,
Tiia Voor