moodustis lapse rinnanibu küljes. 10.07.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu laps on 1-kuune (tüdruk). Kolmandal elukuul avastasin tal rinnanibu all hernetera suuruse moodustise, mis oleks nagu kinitunud seespoolt rinnanibu külge. See moodustis on suurenenud koos lapse kasvamisega. Olen pöördunud perearsti poole mitmel korral, aga ta suhtub asjasse ükskõikselt ja ütleb, et see kaob iseenesest ära. Mina nii ei arva. Ma olen tõsiselt mures, sest minu üks laps (4-aastane) suri kolm aastat tagasi väikeaju vähki. Palun selgitage, milles asi võib olla. Tänan Teid ette.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Ilma moodustist nägemata ja katsumata on raske selle kohta arvamust avaldada. Võib-olla on tegemist healoomulise sidekoelise moodustisega.
Ma ei saa kirjast täpselt aru, kui vana laps praegu on ja kas moodustis on jäänud hernetera suuruseks või muutunud suuremaks. Moodustise suurust ja mingil määral ka ehitust saab täpsustada ultraheli uuringuga, milleks paluge perearstilt saatekiri.

Edu soovides,
Tiia Voor