peas kahtlane laik 09.07.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure,et täna avastasin oma pea 5-kuusel pojal pea peal imeliku tumeda laigu,kuskil 5 cm läbimõõduga,näeb välja nagu sinikas,aga olen kindel,et see ei saa olla see.Pole ta kuskil oma pead ära löönud,olen alati ta juures ja on palju süles.Nüüd nii mures,et ei teagi,kuhu sellise küsimusega pöörduda.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Ilma laiku nägemata on raske arvamust avaldada. Tegemist võib olla veresoonte laiendiga ehk hemangioomiga, mis laieneb esimese eluaasta jooksul ja sageli asub peapiirkonnas. Kuid tavaliselt ei toimu laienemine nii tormiliselt, et ühel päeval puuduvad igasugused nähud ning järgmisel päeval on laik 5 cm.
Laiku peab kindlasti nägema, et panna diagnoosi. Esmalt pöörduge perearsti poole, kes vaatab laigu üle. Võite pöörduda ka nahaarsti poole ja sinna pole vaja perearsti saatekirja.

Edu sooovides,
Tiia Voor