Puuk imetamise ajal. 05.07.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Elan nakatunud puukide piirkonnas. Puukensefaliidi vastu olen vaktsineeritud. Imetan 3 kuust last, täna leidsin endalt puugi. Kas võimalik borellioosi nakatumine võib olla lapsele ohtlik, st kas võin last rahumeeli rinnaga edasi toita? Ja kui osutub vajalikuks antibiootikumikuur, kas ka siis võin jätkata rinnaga toitmist? Aitäh.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Võite jätkata rinnaga toitmist, sest läbi rinnapiima pole borrelioosi nakatumist esinenud.
Kui on vajalik antibiootikumkuur, saab kasutada rinnaga toitmise ajal lubatud antibiootikume.

Lugupidamisega,
Tiia Voor