Lubatud nurk 04.07.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas oskate öelda, mis on 6-kuuse puusaliigeste lubatud nurk? Kas 28 kraadi on väga palju üle, st kas tuleb igal juhul padjaga ravima hakata?
Vastust ootama jäädes..
Ilusat suve!

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Atsetabulaarnurga ehk Teie poolt küsitud nurga norm on 20-25 kraadi. 28 kraadi on üle normi ja ravimata jätmisel on oht, et lapse puusaliiges ei arene korralikult ning hilisemas elus võivad tekkida probleemid puusaliigesega alates lonkamisest kuni puusaliigese proteesimise vajaduseni täiskasvanueas.
Kui ortopeed või kirurg leidis, et Teie laps vajab patja, soovitan seda kandma hakata. Oluline on alustada ravi võimalikult varakult, sest ravitulemused on paremad ning mida väiksem on laps, seda vähem segab padi tema liikumist.

Edu soovides,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

puusaliigeste alaareng

Tere!

Tütrel (3-kuune) diagnoositi röntgenpildi alusel mõlema puusaliigese alaareng (miski nurk 25 lubatud kraadi asemel 40; jalad siiski õiges asendis, mitte kuskile kaugele nihkunud.). Paraku ...

Vastas dr Maret Eller

Lugupeetud lapsevanem!

Kõik need küsimused peate esitama lasteortopeedile, kes peale lapse ja röntgenfilmide läbi vaatamist neile küsimustele ka vastused oskab anda. Last ja röntrenfilme nägemata ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi