Küsimus 11.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Tütar kaebab juba mitu kuud, et tal on paha olla( süda läigib). Küll mitte kogu aeg vaid umbes 3 korda päevas. See avaldub umbes nii- " süda läigib " viis minutit ja siis on jälle kõik korras. Ise läheb ta näost valgeks. Millest see võik tingitud olla. Tegu on 7 aastase esimese klassi õpilasega.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!
Iiveldustunne võib tekkida seedetrakti, sisekõrvas tasakaaluelundi või aju oksekeskuse ärritusel. Peaksite jälgima, millega seoses iiveldus tekib (söök, jook, asendimuutus) ja kas järgneb oksendamine ning millised enesetunde muutused veel kaasnevad (palavik, peavalu, pearinglus, kõhuvalu, kõhulahtisus jne) ning ega lapsel ei ole kaalulangust ja milline on vererõhk.
Kõigepealt palun pöörduge perearsti poole, kes vaatab lapse läbi ja annab hinnangu tema tervislikule seisundile. Vastavalt läbivaatuse tulemustele otsustab perearst, kas ja millise eriarsti (neuroloog, kõrva-nina-kurguarst või gastroenteroloog) juures vajab laps lisauuringuid.

Edu soovides,
Tiia Voor